Radyo TimeRadyo Time

Komşusunun şikayeti üzerine evine yıkım kararı verildi

Alanya'nın Arap Köyü Mahallesinde 1953 yılında yaptırdığı evde yaşam mücadelesi veren 95 yaşındaki Rabia Yıldırım’ın evine yıkım kararı geldi. Komşusu Mehmet Yavuz tarafından evin kaçak olduğu iddiasıyla yaptığı şikayet üzerine harekete geçen Alanya Belediyesi, 25 Mayıs’ta evi yıkmak için bekliyor.
Bu haber 4596 kere okunmuş.23 Mayıs 2017, Salı - 11:58

 Alanya'nın Arap Köyü Mahallesinde 1953 yılında yaptırdığı evde yaşam mücadelesi veren 95 yaşındaki Rabia Yıldırım’ın evine yıkım kararı geldi. Komşusu Mehmet Yavuz tarafından evin kaçak olduğu iddiasıyla yaptığı şikayet üzerine harekete geçen Alanya Belediyesi, 25 Mayıs’ta evi yıkmak için  bekliyor. Elektriğini ve suyunu kesen yetkililerin bu davranışı tepkilere neden oldu. 

 Alanya Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, konuyu araştırmak ve incelemek üzere yaşlı ninenin evine gitti. 

 Arap Köyünde yaşamını sürdürürken, bir gün evinin damından yağmur sularının akması üzerine en küçük oğlu Mevlüt Yıldırım'a durumu bildiren yaşlı nine, oğlunun bankadan aldığı kredi ile akan damını şıngıl ile yaptırarak sorununu giderdi, ancak komşusu Mehmet Yavuz sözde bütün evin kaçak olarak yapıldığını ve yapılan şıngılların bir buçuk metre  kendi bahçesine girdiği şeklinde  şikayet ettiği öne sürüldü. 

 Öte yandan Alanya Belediyesi’ne açılan mahkemenin ise kendileri tarafından kazanıldığını söyleyen Mevlüt Yıldırım ise, mahkemenin aldığı bu karara belediyece uyulmadığını söyledi.

 Konunun araştırılmasıyla ilgili olarak Arap Köyüne giden ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, önce köy sakinlerini ardından Köyün Muhtarı Mustafa Güven'i ve yaşlı ninenin oğulları Mevlüt ve Ali Yıldırım'ı konuşturdu.

 Son olarak 95 yaşındaki Rabia Yıldırım Nineyi konuşturan Sipahioğlu, ihlal edildiği belirtilen ve kaçak olduğu söylenen bir buçuk metrelik sundurmayı da ekranlara getirdi. 

 Bugün söz konusu haberin ekranlara yansıyacağını duyan Şikayet Sahibi Mehmet Yavuz, televizyonumuza gelerek Servet Sipahioğlu'na şikayeti konusunda bilgi verdi. 

 Mehmet Yavuz, “Ben kesinlikle söz konusu binanın yıkılmasını ve 95 yaşındaki Rabia Yıldırım'ın mağdur olmasını istemiyorum. Benim arsama 30 ile 40 cm arasında girdiler. Ben Alanya Belediyesi’ne yapmış olduğum şikayetimde çekme mesafesine uyulmadığını belirttim. Araya bazı kişiler fitne sokmuş olabilirler. Ali Yıldırım, Tacettin Yavuz ve Hasan Baygül isimli şahıslar bana geldi. Alanya Belediyesi’ne gittik. Belediye bize “Siz kendiniz anlaşın” dedi. Daha sonra bir ekip vererek, köye gidildi. Burada benim arsama bir buçuk metre şıngılın yaklaştığını gördük. “Yıkalım” dediler. Belediye böyle bir karar aldı” dedi. 

 Mehmet Yavuz, “Çekme mesafesine uyulduğu takdirde tüm şikayetlerimden de vazgeçeceğim” şeklinde konuştu. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: Rabia Yıldırım  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki