Radyo TimeRadyo Time

Kurumlarda Yenilikçilik ve İnovasyon Semineri gerçekleştirildi

Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitim seminerlerinin 14.sü gerçekleştirildi. Eğitmen İlker Kaldı tarafından Belediye Personeline “Kurumlarda Yenilikçilik ve İnovasyon” semineri verildi.
Bu haber 214 kere okunmuş.29 Kasım 2017, Çarşamba - 16:17

 Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere birim müdürleri, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı. Eğitmen İlker Kaldı, ‘’Her yenilik inovasyon değildir. Bir fayda sağlamaya, katmadeğer elde etmeye yönelik yenilikler inovasyondur’’ diyerek inovasyonu iyi ayırmak gerektiğini, inovatif insanların hayatı gözlemleyen, anlamaya çalışan insanlar olduğunu ve kurumlar da gözlem yapmaya ne kadar zaman ayırırlarsa, o kadar etkili inovasyon fikirler bulduğunu belirterek, inovasyonun kurumların gelişimi için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

 İnovatif birey davranışlarının bağlantı kurma, sorgulama, gözlem, deney olduğunu belirten Eğitmen Kaldı, “İnovatif insanlar, hayatı gözlemleyen, anlamaya çalışan insanlardır.  Kurumlar da gözlem yapmaya ve yenilikleri takip etmeye ne kadar zaman ayırırlarsa, o kadar başarılı olurlar” şeklinde konuştu. 

 İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gani Şahin, eğitim seminerlerinin düzenli olarak devam edeceğini belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki