Radyo TimeRadyo Time

Kütürüp’te imar sorunu çözüldü

Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkinde uzun yıllardır çözülmeyen, vatandaşın mağdur olmasına neden olan imar sorunu çözülüyor. Belediye Meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen Kütürüp imar planının, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayına müteakip yapılacak olan 18. Madde uygulaması ile bölgedeki vatandaşlar tapularına da kavuşmuş olacak.
Bu haber 251 kere okunmuş.08 Kasım 2017, Çarşamba - 11:21

 3.5 yıldır tüm mahallelerde yaşanan imar problemlerini çözüme kavuşturmak için çalışan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın en büyük problemlerinden biri olan Kütürüp’ün de imar sorununu çözüyor. Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkinde mahkeme kararları ile iptal edilen imar planı uygulaması, yapılaşmanın önüne geçtiği için bölge halkı yıllardır bu konuda mağdur bulunuyordu.

 Alanya Belediye Meclisinin 07.11.2017 oturumunda, Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından hazırlanan Sugözü Mahallesi Kütürüp Mevkii 1/1000 ölçekli uygulama imar planı MHP ve  AK Parti Meclis üyelerinin kabul, CHP Meclis üyelerinin çekimser oyları ile oy çokluğuyla kabul edildi.

 Kararın Büyükşehir Belediye Meclisinde oyalanmasının ardından bölge halkının sorunlarının çözüleceğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Bölgede yaşayan vatandaşlarımız, Büyükşehir onayının ardından yapacağımız 18. Madde uygulaması sonrasında tapularını alabilecekler. Bu konunun çözüme ulaştırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şimdiden halkımıza hayırlı olsun” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki