Radyo TimeRadyo Time

Manavgat Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu sona erdi

Manavgat Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi iş birliğiyle 9 Ekim-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenen, 3. Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu, muhteşem sanat eserlerinin ortaya çıkması ile son buldu.
Bu haber 196 kere okunmuş.31 Ekim 2017, Salı - 15:38

 Manavgat Belediyesi’nin kent hayatını sanatla buluşturmak amacıyla 3 yıldır sürdürdüğü Manavgat Uluslar arasıTaş Heykel Sempozyumu, muhteşem sanat eseri heykellerin tamamlanmasıyla son buldu. Taş Heykel Sempozyumu’nun kapanış törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, Matso Başkanı Ahmet Boztaş, Akdeniz Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Mustafa Bulat,  Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zehra Yiğit, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, oda başkanları, muhtarlar, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. 

 Kapanış töreninde kürsüye gelerek düşüncelerini ifade eden Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Mustafa Bulat, Manavgat Belediye Başkanımız sayın Şükrü Sözen’e ve bu eserlerin ortaya çıkmasında emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum derken, İranlı heykel sanatçısı EsfendiyarMorodpour ve Hanife Yüksel, ürettikleri eserlerin Manavgat’la bütünleşecek olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. 3. Taş Heykel Sempozyumu’na katılan heykeltraş sanatçıları AntonisMydadiasHirdois, AnnaSosenskaya, RafailGeorgiev, SimoneDeloranza, EsfenderMorodpour, Hekume Seferli Ağasoy, Tolga Yurtözveri, Mustafa Bulat, Suat Karaaslan, Ayşe Sibel Kedik, Hanife Yüksel ve Rahmi Atasoy ödüllerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Zehra Yiğit ve CHP İl Başkanı Mustafa Erdem’in elinden aldı.

 Manavgat’ın marka kent olması için kültürel ve sanatsal projeleri, çağdaş bir şekilde hayata geçiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yılını kutlayarak başladığı konuşmasının ardından, bir kentin gerçek anlamda kent olabilmesinin tek yolunun kültüre, sanata ve sanatçıya verilen değer olduğunu söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Bu gün burada sanatçılarımızın kendilerini özgürce ifade edebilmelerinin tek ve tek nedeni Atatürk’ün bize bıraktığı Cumhuriyetimizdir. Cumhuriyetimize ve Atatürk’e bu anlamda ne kadar teşekkür etsek azdır. Kente önem katan en önemli unsurun sanat ve kültürel faaliyet olduğunu belirtmek istiyorum. Manavgat’ımızı seviyoruz ve güzellik katmak istiyoruz. Bu amaç içerisinde kentimizin uygun noktalarında bu eserlerimizi sergileyeceğiz. Heykeltıraş sanatçılarımıza, hocalarımıza ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Şükrü Sözen ve misafirler üretilen eserleri teker teker inceledi. Heykeltıraşlar yaptıkları eserlerin anlamlarını kendileri anlattılar. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki