Radyo TimeRadyo Time

Murmansk’la kardeşlik tazelendi

Alanya’nın Rusya’daki kardeş şehri Murmansk’la, Alanya Belediyesi arasında 2014 yılında yapılan kardeşlik antlaşması tazelendi.
Bu haber 260 kere okunmuş.23 Mayıs 2017, Salı - 11:48

 17. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali nedeniyle Alanya’da bulunan Murmansk heyeti, Belediye Encümen Odası’nda düzenlenen törenle kardeşlik antlaşmasını tazeledi. Antlaşmaya yeni maddeler ilave edilerek işbirliği alanı genişletildi. İmza törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Murmansk Belediye Başkanı Dmitry Philippov adına Başkan Yardımcı Bay Vitaliy Kriillov katıldı.

 Tanıtım, ticaret, eğitim, belediyecilik, sosyal projeler alanlarında 2014 yılına başlatılan kardeşlik sözleşmesine yeni maddeler ilave edildi. Her iki belediye de sözleşmelerine spor, kültür ve turizm maddelerini de ilave ederek daha etkin çalışma kararı aldı.

 Alanya Belediyesi’nin 23 kardeş şehri olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Kardeş şehirlerimizle sosyal, kültürel, turizm, spor, eğitim, ticaret ve tanıtım alanındaki ilişkilerimizi güçlendirip perçinlemek istiyoruz. Rusya Federasyonu’ndan kardeş şehrimiz Murmansk’la da işbirliğimizi güçlendirmek için kardeşlik antlaşmamızı tazeledik” dedi.

 Atılan imzaların ardından Başkan Yücel, Murmansk Belediye Başkan Yardımcı Vitaliy Kriillov ile el sıkışarak, iki şehir için hayırlı olmasını diledi.

Etiketler: Murmansk   Alanya  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki