Radyo TimeRadyo Time

Oba kanalizasyon hattı çalışmaları sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Oba ve Çıplaklı’yı da kapsayan kanalizasyon hattı çalışmalarını sürdürüyor.
Bu haber 228 kere okunmuş.03 Ağustos 2017, Perşembe - 13:24

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, çalışmaların devam ettiği Oba Mahallesi’nde incelemelerde bulundu ve müteahhit firma yetkililerinden çalışmaların son durumu hakkında bilgi aldı.

 Oba Mahallesi’nde 7 milyon lira bedelle yaklaşık 25 km kanalizasyon hattı yapılıyor. Bölgenin ihtiyacını uzun süre karşılayacak büyük bir terfi hattı ve bozulan yollara dökülen sıcak asfaltla birlikte bölgeye yapılacak yatırımın bedeli yaklaşık 30 milyon lirayı bulacak. Oba’nın farklı noktalarında bir ekip kanalizasyon hattı döşeme çalışmalarını sürdürürken, hattın tamamlandığı bölgede de bozulan yollar düzeltilerek sıcak asfaltla kaplanıyor.

 Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Oba’nın yıllardır çözülemeyen adeta kanayan bir yarası haline gelen kanalizasyon sorununu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in girişimleri ve kararlılığıyla çözüyoruz. Başkanımız Alanya’ya büyük önem veriyor. Bunu yapılan yatırımlarla daha da iyi görüyoruz. Geçtiğimiz hafta sonu kendisi de bölgede incelemede bulundu. Kanalizasyon çalışmalarını en kısa sürede tamamlamayı amaçlıyoruz. Bu çalışmalar tamamlanınca 2018’den itibaren Oba kanalizasyon sorunu kalmamış olacak. Bizlere her türlü desteği veren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’e teşekkür ediyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki