Radyo TimeRadyo Time

“Özel Eller Bugün Evinizde” Projesinin startı verildi

Alanya Belediyesi'nin yürüttüğü Evde Temizlik ve Kuaförlük Hizmeti, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında farkındalık yaratmaya devam ediyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol kapsamında evi temizlenen 80 yaşındaki Hatice Cengiz’in evini ziyaret etti.
Bu haber 118 kere okunmuş.28 Şubat 2018, Çarşamba - 13:29

 ‘Özel Eller Bugün Evinizde’ protokolü ile Alanya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi kat hizmetleri dalında eğitim alan öğrenciler engelli, yaşlı, yatalak hastaların evlerini temizliyor. Bu protokol kapsamında engelli çocuklar okulda aldıkları eğitim konularını uygulamalı olarak sahada da deneyimlemiş olacak. Projenin başlangıç yaptığı evi ziyarette bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er hem engelli çocuklarla hem de ev sahibi Hatice Cengiz ile proje hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 Engelli bireylerin her alanda yer almasını destekleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu iş birliğinin herkes tarafından örnek teşkil etmesi gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi; “Bu proje ile şehrimizdeki özel çocuklarımızla yaşlı bireylerimizin bir araya gelmesine vesile olmaktan dolayı çok mutluyuz. Yapılan bu projeyle hem özel çocuklarımız eğitimlerini uygulamalı olarak öğreniyor hem de yaşlı bireylerimizin temizlik ihtiyaçları karşılanıyor. Bu iki grubun etkileşiminin herkese örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünüyorum”

 Alanya Belediyesi ile iş birliğinde yürütülen Özel Eller Bugün Evinizde Projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er şunları söyledi; “Özel çocuklarımızın eğitimi noktasında her türlü imkanı oluşturmaya ve bu konuda çaba harcamaya hazırız. Alanya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencilerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu hizmetten dolayı çok memnunuz. Bu projeyle çocuklarımız okullarında öğrendiği teorileri yaşlı vatandaşlarımızın evlerinde uygulama yoluyla pekiştiriyor. Bu alanda çalışmalarımız durmaksızın devam edecek”

 Özel Eller Bugün Evinizde Protokolü Alanya Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Kat Hizmetleri alanında eğitim alan öğrenciler uygulamalı saha çalışmasından çok mutlu olduklarını ve bu sayede kendilerini geliştirerek mezun olduktan sonra iş hayatına atılmak istediklerini söylediler. Yapılan uygulamadan memnun kaldığını belirten 80 yaşındaki Hatice Cengiz isimli vatandaş da; “Evimin temizlenmesinde bana destek olan herkese teşekkür ederim. Çocuklarımızın eğitiminde ve bu projeyi hayata geçirilmesinde emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki