Radyo TimeRadyo Time

Pehlivanlar Gökbel öncesi antrenman yaptı

Gökbel Güreşleri’nde er meydanına çıkacak olan pehlivanlar Kestel Futbol Sahasında antrenman yaptı. Güreş antrenmanını izleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, tüm Alanya halkını bu hafta sonu Gökbel’de yapılacak yağlı pehlivan güreşlerine davet etti.
Bu haber 235 kere okunmuş.27 Temmuz 2017, Perşembe - 11:10

 Bu yıl Edirne Kırkpınar da ilk 8'e giren İsmail Balaban, Orhan Okulu, Şaban Yılmaz, Hamza Köseoğlu, Serhat Balcı, Salih Erinç, Ali Gürbüz ve Fatih Atlı da Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde kol bağlayacak. Başpehlivanlarla birlikte Alanya Belediyespor Güreş takımı da Kestel Futbol Sahasında antrenman gerçekleştirdiler.  Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz antrenmanları birlikte izlediler.

 Gökbel Güreş Ağası Kerim Yılmaz, “Gökbel güreşlerine hazırlanıyoruz. Özellikle Alanya Belediye Güreş takımı tam kadro burada. Gökbel de güreşecek olan baş pehlivanlarımız hemen hemen çoğu burada. Tüm vatandaşları Gökbel Yaylası Yağlı Pehlivan Güreşlerine bekliyoruz” dedi.

 Alanya Kaymakam Vekili Nurullah Kaya “Bu hafta sonu Gökbel yaylamızda gerçekleşecek olan Yağlı Pehlivan Güreşlerine tüm halkımızı güreşçi kardeşlerimizle birlikte ağırlamanın şerefini yaşayacağız. Bütün Alanya’mızı Gökbel güreşlerine bekliyoruz” dedi.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Bu yıl yine Geleneksel Alanya Gökbel Yaylası Yağlı Güreş Pehlivanlarının organizasyonlarını yapıyoruz. Burada renkli bir hafta sonu geçirmek ve kültürel varlıklarımıza, ortak değerlerimize ve özellikle ata sporumuz olan yağlı güreşe sahip çıkabilmek adına yine aynı organizasyonumuzun 13.sünü düzenliyoruz. Alanya Belediyespor Güreş takımı da bu yıl ilk kez Gökbel güreşlerinde boy gösterecek. Festivalimiz cumartesi günü saat 21.00 da Serkan Kaya konseri ile başlayıp Pazar günü güreş yarışları ile devam edecek. Yaklaşık 500 güreşçi Gökbel Yaylasında kol bağlayacak. Kırkpınar’daki dereceye girmiş tüm güreşçiler burada olacak. Sporculara şimdiden başarılar diliyor ve tüm Alanya halkımıza hoş bir hafta sonu temenni ediyorum.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki