Radyo TimeRadyo Time

Petshop sahiplerine eğitim programı

Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Alanya Doğa Koruma Milli Parklar Şefliği ve Veteriner Hekimler Odası Alanya Temsilciliği işbirliğinde, Alanya’da ev ve süs hayvanı satışı ve üretimi faaliyetinde bulunmak isteyen petshop sahipleri ve çalışanlarına yönelik eğitim programı düzenliyor.
Bu haber 157 kere okunmuş.08 Kasım 2017, Çarşamba - 11:23

 Ev ve Süs Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerleri çalışanlarına yönelik düzenlenen eğitim programı 20-24 Kasım tarihleri arasında Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde yapılacak. Beş gün süren eğitimin sonunda katılımcılara Eğitim Sertifikası verilecek.

 Düzenleme yetkisi sadece yerel yönetimlereverilen petshop, ev ve süs hayvanlarına yönelik eğitim programına katılmayan vatandaşlara belediyeler ruhsat veremiyor.Yani eğitim sertifikası almayan vatandaşlar, söz konusu iş kollarında faaliyet yürütmek istedikleri zaman iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı başvurusunda bulunamıyorlar.

 Eğitimde katılımcılara; Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, CITES Sözleşmesi, 5199 sayılı Kanun ve bu Yönetmelik,  Ev ve Süs Hayvanları Satış, Barınma ve Eğitim Yerlerinin Kuruluş Açılış Ruhsat Çalışma ve Denetleme Yönetmeliği, Hayvan Ekolojisi, Hayvan Davranışı, Hayvan Bakımı ve Beslenmesi konularında eğitim verilecektir.

 Eğitime katılmak isteyen vatandaşlar,Cikcikli Mahallesi Belediye Hizmet Biriminde bulunan Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne 15 Kasım tarihine kadar başvurularını şahsen yapabilirler. Müdürlük Telefonu 515 15 04

 Petshop eğitiminin yanı sıra yine aynı tarihlerde, Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bir de Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi düzenleyecektir. İl Koruma Kurulu kararına istinaden sadece Alanya’da ikamet eden vatandaşların gönüllü olarak katılabileceği Yerel Hayvan Koruma Görevlisi eğitimine başvurmak isteyen vatandaşlar, Veteriner İşleri Müdürlüğüne 15 Kasım tarihine kadar şahsen başvurabilirler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki