Radyo TimeRadyo Time

Prestij Caddesi tamam

Mahmutlar’ın İlk Prestij Caddesi olarak yapımı tamamlanma aşamasına gelen Atatürk Caddesi’nde altyapı ve üst yapı düzenleme çalışmaları tamamlanarak 21 adet yeraltı çöp konteynerinin montaj işlemine başlandı.
Bu haber 274 kere okunmuş.09 Ağustos 2017, Çarşamba - 13:37

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in ‘Daha Modern Bir Alanya’ ilkesiyle başlattığı prestij caddelerinin sayısı artıyor. Alanya’nın üçüncü, Mahmutlar Mahallesi’nin ise İlk Prestij Caddesi tamamlanmak üzere. Alanya Belediyesi tarafından ilk olarak Alaiye Caddesi’nde ardından da Kestel Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve vatandaşlar tarafından beğeniyle kullanılan Prestij Caddelerinin üçüncüsü Mahmutlar Mahallesi Atatürk Caddesi’ne yapılıyor.

 Tamamlanma aşamasında olan caddede, alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamen biterken 21 adet yeraltı çöp konteynerinin montaj işlemine başlandı. Alanya Belediyesi’ne bağlı ekipler, 2 km’lik alanda aralıksız montaj çalışmalarına devam ederken, çalışmaların bu hafta içinde tamamlanacağı açıklandı.

 Mevlana Caddesi ile Şükrü Bağışlar Parkı arasında projelendirilen iki kilometre uzunluğundaki yağmur suyu drenaj hattı çalışması ve üst yapı düzenlemelerinin tamamlandığı Atatürk Caddesi’nde, 2 kilometre Bisiklet Yolu da tamamlanarak vatandaşların hizmetine açılırken, 35.000 metrekare parke taşı ve iki taraflı kaldırım çalışmaları da sona erdi.

 Alanya Evleri’nin mimarisini yansıtan ve elektrik enerji ihtiyacını da çatısına yerleştirilen güneş enerji panellerinden karşılayan ekmek büfeleri de yeraltı konteynerlerinin ardından Mahmutlar Atatürk Caddesi’ne yerleştirilerek vatandaşların kullanımına sunulacak.  Ayrıca “Ekmeğini Değerlendir” sloganıyla bayat ve fazla ekmeklerin çöpe gitmesini engelleyecek bayat ekmek toplama kutuları da çalışmalar kapsamında Atatürk Caddesi’ne yerleştirilecek.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Mahmutlar Mahallesi’ne kazandırılan prestij caddesinin şehre değer katacağını vurgularken şunları söyledi; “Mahmutlar Atatürk Caddesi’nde yapım aşaması tamamlanmak üzere olan Prestij Caddemizle birlikte bölgemiz modern bir görünüme kavuşacak. Alaiye Caddesi ve Kestel Mahallemizin ardından Mahmutlar Mahallemize kazandırdığımız üçüncü Prestij Caddesi, şehrimize büyük bir değer katacak. Prestij Caddesinin şimdiden Mahmutlar Halkımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki