Radyo TimeRadyo Time

Şahin 4 yıllık icraatlarını anlattı

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, bugün de “Beyaz Eşya ile Bilgisayar Satış Ve Tamir, Kırtasiye Malzemeleri, Fotoğrafçılık, Reklam Tanıtım, Matbaa” sektörlerinin temsil edildiği 06. ve 09. meslek gruplarına kayıtlı üyelerle bir araya geldi. Toplantıya yoğun katılım gösteren üyeler, Başkan Şahin’in 4 yıllık görev süresi boyunca gerçekleştirdiği projeleri anlattığı sunumu büyük bir ilgiyle takip etti.
Bu haber 256 kere okunmuş.17 Ağustos 2017, Perşembe - 14:06

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, her yıl 24 meslek grubu ile gerçekleştirdikleri kahvaltılı istişare toplantılarına hız kesmeden devam ediyor. 

 Bu kapsamda bugün de ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Alanya Öğretmenevi’nde 06. ve 09. meslek gruplarına kayıtlı üyelerle bir araya geldi.

 Kahvaltılı istişare toplantısına, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’in yanı sıra, kurum müdürleri, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda ALTSO Üyesi katıldı.

 Şahin oda üyelerine ilk olarak göreve geldikleri günden bu yana hayata geçirdikleri projeler hakkında bilgilendirdi. İnşaat sektörünü yakından ilgilendiren beton fiyatlarıyla ilgili konuşan Başkan Şahin, kriz dönemlerinde oda olarak boş durmadıklarını söyledi. 

 ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Alanya’da göç idaresi ofisi kurulmasını sağladık. Burada mülk alan yabancılar artık sorunlarını çözmek için Antalya’ya gitmek zorunda kalmayacak” dedi.

 Turizm sezonunda yaşanan krizleri aşabilmek için ALTSO Yönetimi olarak gerçekleştirdikleri projelerden bahseden Başkan Şahin, “Yaşanan krizde üyelerimizin yanında yer aldık. Projeler gerçekleştirdik, toplantılar düzenledik. Antalya Tanıtım A.Ş. ile birlikte Alanya’da Alışveriş Var isimli bir proje yaptık. Projeye ilginin yoğun olması açısından çeşitli ödüller belirledik. Projeyle esnafımızın bir nebze olsun nefes almasını hedefledik. Proje geçtiğimiz yıl oldukça yararlı oldu. Bu yüzden de bu yıl ikincisini düzenledik” dedi.

 Güzelbağ Sanayi Sitesi konusunda gelinen son noktayı da üyelerle paylaşan Başkan Şahin, şehir içinde sıkışan mobilya imalathanesi, mermer atölyesi, PVC ve demir doğrama atölyesi, plastik boru imalathanesi ve çamaşır yıkama fabrikası gibi işyerlerinin kabuğuna sığmadığını ve bu iş yerlerini Güzelbağ’da tek çatı altında toplamak istediklerini söyledi. Başkan Şahin, sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak bir proje için çalıştıklarını belirterek, Güzelbağ Sanayi Sitesi Projesinin Alanya için büyük önem arz ettiğini söyledi.

 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yaptırılan ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu hakkında bilgiler veren Başkan Şahin, okulun rekor süreyle 5 buçuk ayda tamamlandığını söyledi. 

 Üye aidatları konusunda da önemli bilgiler paylaşan Şahin, üye aidatlarına zam yapmadıklarını belirterek, “ALTSO bünyesinde kullanılan internet, SMS ve telefon ücretlerinde yeni düzenlemeler yaptık. Yeni anlaşmalar neticesinde odanın bütçesine yansıyan yükü hafiflettik. Yaklaşık yüzde 30-40 oranında rakamlarda para odamızın bütçesinde kaldı” diye konuştu. 

 Şahin, konuşmasının son bölümünde FETÖ davası ile ilgili kendisine kumpas kurulduğunu söyledi. Şahin, “Suçlular cezalarını çekecekler” dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki