Radyo TimeRadyo Time

Side’ye yeni nefes alanı

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen kentteki kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmaya devam ediyor. Başkan Sözen son olarak Side Mahallesi- Kemer Bulvarı üzerinde büyük park yapımını başlattı.
Bu haber 255 kere okunmuş.25 Ağustos 2017, Cuma - 11:03

 Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentteki kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırmaya yeni parklar yaparak devam ediyor. Başkan Sözen’in talimatıyla harekete geçen Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Side Mahallesi Kemer Bulvarı Total Petrol arkasında bulunan alana, modern bir park yapımı çalışmasını başlattı. 20 bin 410 m2 alan üzerinde yapılacak olan parkta, 10 bin 440 m2’lik yeşil alanın yer alacağı belirtildi. 

 Kent halkının nefes alacağı büyük park çalışmasında küçük meydanlar, 3 adet süs havuzu, ahtapot ve denizyıldızı şeklinde bitki alanları, 1 adet çocuk oyun alanı ve dinlenme alanlarının yer alacağı açıklandı. Tüm hızıyla devam eden çalışmalar kapsamında alana, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce imal edilen 11 adet pergole, 25 adet bank, 6 adet ahşap bitki sütununun yerleştirileceği vurgulandı. Vatandaşların günün stresini atacağı büyük park alanında işler tamamlandıktan sonra 50 adet modern aydınlatma direği ile ışıklandırma yapılacağı da belirtildi.  

 106 mahalleye halkın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda hizmet götürdüklerini  ifade eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side Mahallesi’ndeki park yapım çalışmasını en kısa sürede tamamlayarak bölge halkının kullanımına açmak istediklerini söyledi. Başkan Sözen, “Manavgat’ta kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmaya gayret ediyoruz. Göreve geldiğimiz sürede bu miktarı 1.5 m2’den 3.5 m2’ye çıkardık. Hedefimiz AB standartları olan 7 m2’yi yakalamak. İnsanlarımızın günün yorgunluğunu ve stresini atabileceği yaşam alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki