Radyo TimeRadyo Time

Sipahioğlu’na Şükrü Sözen’den yanıt geldi

Manavgat Şelalesinin son halini ekranlara taşıyan ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’na Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den yanıt geldi.
Bu haber 397 kere okunmuş.24 Ekim 2017, Salı - 14:17

 Pazar günü misafirleriyle Manavgat Şelalesine giden ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu, şelalenin kaderine terk edilmiş ve pislik içinde olduğunu ekranlara taşımıştı.

 Sipahioğlu’na Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’den yanıt geldi. Sözen, sosyal medyadan yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Sayın Servet Sipahioğlu, sosyal medyadaki sayfanız aracılığı ile her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği, Antalya’nın gözde ören yeri, Dünyaca Ünlü Manavgat Şelalesi ile ilgili olarak iyi niyet taşımayan video haberinizi esefle ve kınayarak izledim. 

Kime veya kimlere hizmet ettiği belli olmayan haberinizde, şahsıma gönderme yaptığınız için size cevap verme ihtiyacı hissettim. Hele, durduk yerde ta Alanya’dan kalkıp, Manavgat’a gelerek, kentimizin en değerli incisi şelalemizi, art arda paylaştığınız video ve yorumlarla kötülemenizi şaşkınlıkla karşıladım. 
Haberinizin, Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun Alanya’da yaptığı bir konuşmada, bizi, iyi ve güzel duygularla dile getirmesi ve Türkiye çapında Manavgat Şelalesi düzenlemesi ile ilgili ödül almamızın akabinde yapılması ise son derece manidardır. 

Ne yazılı basın ne de televizyon gazeteciliği etiğine sığmayan haberinizde, videoyu bile düzgün çekememişken, aslında size diyecek bir lafımız olmaz. Habercilik mi, düşmanlık mı yapıldığı belli olmayan, tutarsız eleştiriler içerikli videolarınızda, Manavgat Şelalesi ile ilgili olarak birilerinin hazımsızlık yaşadığı oldukça net bir şekilde belli olmuş, ancak, eğer geleceğinizi tarafımıza haber vermiş olsaydınız, ilgili birimlerimizle birlikte size rehberlik eder, sizi gezdirir, haberinizi doğru dürüst bir şekilde yapmanıza yardımcı da olurduk. Hatta kanalınıza bizi davet etseydiniz seve seve gelir, çalışmalarımızdan bahsederdik. Size, Manavgat Şelalesi’nde mücadeleler vererek yaptığımız düzenleme projesini, şelalenin eski salaş ve çağ dışı görüntülerinin nasıl olduğunu, bu mekanı nereden nereye getirdiğimizi dile getirirdik.

Şelalemizdeki suların kesilmesinin Manavgat Belediyesi’nden kaynaklı olmadığını, Oymapınar ve Manavgat Barajlarındaki kapakların DSİ kontrolünde kapatılıp açılmasından kaynaklandığını anlatırdık. Kaldı ki, o gün öğleden sonra yine ilgili kurum tarafından kapaklar kapatılmış ve sular çekilmiştir. 

Aynı gün, sizin Manavgat Şelalesi ziyaretinizden önce şahsım da, orada ailemle birlikteydim. Doğal güzelliği ile tüm Manavgat’ı kucaklayan şelalemizin böylesine kötü anılması hoş olmamıştır. 

Manavgat Halkımız, Şelale’mizin korunması ve turizme kazandırılması ile ilgili olarak Manavgat Belediyesi’nin nasıl çalıştığını, emek harcadığını çok iyi bilmektedir. 

Sayın Servet Sipahioğlu, şelalemizdeki doğal değerleri korumak bizim görevimizdir. Belediye olarak da öyle yaptık ve yapıyoruz. Sonbahar ayında yerlere düşen yapraklar kesinlikle pislik değildir. Şelalede gördüğünüz kediler, işletmecinin özellikle beslediği, bölgenin maskotlarıdır ve doğal çevrede yaşama hakları vardır. Bunun dışında bölgede sincaplar, papağanlar ve birkaç çeşit evcil hayvan da mevcuttur. Kapı girişlerinde alınan 5 TL ücret ise Manavgat Belediyesi Meclisi tarafından belirlenmiştir ve böylesine önemli bir ören yeri için oldukça da düşük bir rakamdır. Bu tahsilat, bölgedeki doğal değerlerin korunup, kollanması, bakımlarının gerçekleştirilmesi, gelecek kuşaklara olduğu gibi aktarılması için yapılmaktadır. 
Bu bilgileri tarafımızdan aldıktan sonra, Türkiye’nin içinde bulunduğu böylesi zorlu süreçlerde, habercilik anlayışınızı, bir yerlere alet olarak değil de, kamuoyunu doğru ve tarafsız aydınlatacak şekilde değiştirmenizi dilerim.. Saygılarımla”

Sözen’in bu ifadelerine ise ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’ndan cevap gecikmedi. Sipahioğlu da;

“Sayın Şükrü Sözen, her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Dünyaca Ünlü Manavgat Şelalesine Çanakkale'den gelen 7 misafirimle birlikte dün gittik. Mütevazi bir şekilde kapıda ücretimizi de ödedik. Amacımız önce şelale manzarası ile güzel bir yemek yemek ve ardından çay içmekti. İçeriye girdik ve oturacak masa aradık, etrafta ne var ne yok diye inceledik. Masalarda ve çevrede gördüğüm manzara tam bir rezaletti, masaların üzeri toz toprak, sigara izmariti ile dolu tablalar, şişeler ve başkaca olumsuzlukları görünce, konuklarımızı ancak şelale merkezinin tam ortasında bulunan boş masalara oturtmak zorunda kaldık. Çevrede ne bir garson komi görevli vs .hiç kimse yoktu. Dostlarımızla buraya kadar gelmişken bir çay bari içelim kalkalım, dedik, siparişimizi verdik ve kalkarken hesap istedim toplam içilen çay 10 tane idi ne kadar diye sordum kasadaki görevliye 39 TL dedi. Hayret ettim; burası Hilton Otelinden pahalıymış, dedim. “Abi yönetim böyle karar aldı” dedi. Ayrılırken de o gün orada yaşadıklarımı ilgilere göstermek ve denetlenmesi adına gazeteciliğimi yaparak söylenmesi gerekenleri söyledim. 

Şimdi siz turist olsanız veya eşinizle veya dostunuzla gelseniz böyle bir ortamda ne yapardınız söyler misiniz? Ben ki 25 yıllık bir gazeteci ve televizyoncu olarak o gördüğümü yaşadığımı yazmasaydım veya göstermeseydim ben o zaman bu işi boşuna yapıyor olacaktım. Yapraklar tabii ki bu ay yere düşecek, ancak gelen misafirlere daha güzel bir ortam göstermek adına bir tane süpürgeci görevlendirebilirdiniz. Ayrıca su kesintisi olmuşsa uyarıcı yazılarla insanları bilgilendirebilirdiniz .Sonuç olarak ben görevimi yaptım. Amacım Dünya Güzeli Manavgat Şelalesinin çok daha iyi bir şekilde halkımıza ve turistlere hizmet edilmesini sağlamaktır. Konunun ne Alanya ile ne de hiçbir siyasi yönü yoktur. Kamu görevi yapan bizler ki özellikle ben yalaka gazeteci takımından değilim. Ayrıca sizi ATV Alanya Televizyonumuzda konuk etmek için tam 4 kez sekreterinize not bıraktım. Tenezzül edip, bir kez olsun geriye dönüş yapılmadı.

Kedi meselesine gelince. Ben üç K'dan korkarım ke-kö-ka. Hepsi de nankör olurlar. O gün orada kediler raflarda cirit atıyordu. Siz olsanız o raflardaki ürünlerden alıp çocuğunuza veya bir misafirinize yedirebilirmisiniz? Sayın Başkan, şunu özellikle belirteyim ki; ben 35 yıllık profesyınel bir gazeteci ve televizyoncuyum. Yapacağım haberi de önceden kimseye söylemem. Ayrıca yalakalığı da hiç ama hiç sevmem. Kendisini ağırlatmaya çalışan bir şahsiyet hiç olmadım, olmam da. Umarım bu yazdıklarım ve gösterdiklerim Manavgat’ımıza hayırlı olur ve kazanca dönüşür. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki