Radyo TimeRadyo Time

Sokak hayvanları ve yaban hayvanlarına özel barınak

Alanya’da en Alanya Belediyesi Geçici Sahipsiz Hayvan Bakım Evi'nde, sokak hayvanlarının yanı sıra yaban hayvanlarının da tedavi ve bakımı yapılıyor.
Bu haber 430 kere okunmuş.18 Ağustos 2017, Cuma - 13:25

 Alanya Belediyesi Geçici Sahipsiz Hayvan Bakım Evi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan 24 dönümlük arazinin kiralamasıyla geçen yıl kuruldu. Alan içerisinde 36 hayvan bölümü, 5 yavrulu anne bölümü, 3 hayvan müşahede bölümü, 3 hayvan tecrit bölümü, 2 köpek bakım evi, kedi bakım evi, rehabilitasyon ünitesi, karantina bölümü, 4 ameliyathane, 2 diğer hayvan bakım ünitesiyle hizmet veriliyor.

 Hayvan gezi alanları ve evcil hayvan mezarlığını da bünyesinde bulunduran merkezde aynı anda 4 ameliyat yapılabilecek şekilde bir de ameliyathane bulunuyor. Bakım evinde kurulan mutfaklarda hayvanlar için gereken gıdalar merkez içerisinde hazırlanırken, gıdaların bekletilmesi için de 2 soğuk hava deposu bulunuyor.

 Sokak hayvanları veya evcil hayvanların bakım ve tedavisi yapılabilen bakım evinde yapılan protokolle yaban hayvanlarının da tedavisi gerçekleştirilmeye başladı. Merkezde kartaldan ahine, dağ keçisinden geyiğe birçok hayvan tedavi görüyor.

 Alanya Belediyesi Geçici Sahipsiz Hayvan Bakım Evi Sorumlu Veterineri Hasan Eşit, bakım evinde Türkiye'de birçok ilkin uygulandığını söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki