Radyo TimeRadyo Time

Taksiler takip altında

Yaklaşık 1 ay sonra oda başkanlığı için seçim yapacak olan taksiciler, bir yandan da yoğun geçmesi beklenen turizm sezonuna hazırlanıyor. Sezon öncesi Alanya Belediyesi’nin katkılarıyla takılan Araç Takip Sistemi, Şoförler Odası’nda kurulan ‘Taksi Kontrol ve Takip Merkezi’nden’ sorunsuz bir şekilde izleniyor.
Bu haber 97 kere okunmuş.19 Şubat 2018, Pazartesi - 14:05

 Alanya merkez ve mahallerinde hizmet veren 890 ticari taksi Şoförler Odası'nda oluşturulan "Taksi Kontrol ve Takip Merkezi"nden yönetiliyor.

 Alanya Belediyesi tarafından ilçede hizmet veren taksilere yerleştirilen takip cihazı sayesinde araçların tüm hareketleri merkezden izlenebiliyor. Taksici ve yolcu güvenliğinin dışında ortaya çıkabilecek farklı sorunlara da çözüm olma adına yaklaşık bir yıl önce başlatılan ve geçtiğimiz aylarda tamamlanan sistemle taksilerin bir aylık geriye dönük hareketleri de incelebiliyor. Sistem korsanla mücadele konusunda da odanın en büyük yardımcısı oldu.

 Taksicilerin bir lira masraf etmeden Alanya Belediyesi’nin katkısı ile bu sistemi hayata geçirdiklerini belirten Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, Başkan Adem Murat Yücel'e katkısı için teşekkür etti. Akkaya, sistemin güvenliğe olan katkısına da vurgu yaptı.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki