Radyo TimeRadyo Time

Tatil için geldiği Alanya’da yaşam kurdu

Almanya'dan tatil için 1995’te ilçeye gelen ve bir süre sonra hayran kaldığı Antalya'ya yerleşen Mathias Goldstein, kendi işini kurarak, sanayi bölgesinin sevilen esnafı haline geldi.
Bu haber 273 kere okunmuş.28 Temmuz 2017, Cuma - 14:31

 Alanya’ya gelen Goldstein, Türkiye’ye hayran kaldı. Bir süre sonra İstanbul’da bir şirkette iş bularak çalışmaya başlayan Goldstein, daha sonra işini bırakarak Türkçe Kursuna yazıldı.

 Türkçe öğrendikten sonra Eşi Inge ile 2000 yılında Alanya’ya yerleşen Goldstein, sanayi bölgesinde, kalorifer sistemi, güvenlik malzemeleri ve otomatik kapı sistemleri üzerine iş yeri açtı. Kısa sürede kendisini sevdiren Goldstein, Türkler arasında kaynaşarak komşuluk ve esnaf ilişkilerini geliştirdi.

 Her gün işe giderken güzergahtaki vatandaşlarla selamlaşan Mathias Goldstein, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, işini kurduktan sonra çok sayıda yerli ve yabancı müşteriye ulaştığını söyledi.

 İşinin yanı sıra eşiyle kurduğu dernekte sosyal faaliyetlerde bulunduğunu anlatan Goldstein, "İlk zamanlarda kermes yaparak para topluyor ve yardımlarda bulunuyorduk, sonra dernek kurduk. Bu dernek aracılığıyla engelli vatandaşlara, öğrencilere, okullara çeşitli yardımlarda bulunduk. 10 yıldır bunu aralıksız yapıyoruz" diye konuştu.

 Türkiye'de mutlu olduğunu vurgulayan Goldstein, son dönemde  Almanya  ile Türkiye arasında yaşananların hayatını etkilemediğine işaret ederek, "Sabah kalkıyorum, köpeklerimi gezdiriyorum, kahvaltımı yapıyorum, işime geliyorum. İlk yıl böyleydi, 5 yıl sonra da şimdi de böyle. Hep aynı, hiç değişiklik yok" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki