Radyo TimeRadyo Time

Teleferik krizi çözüldü

Başkan Yücel, teleferik ücretiyle ilgili konuştu. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, teleferik ücretleri ile ilgili konuştu. Başkan Yücel, "Teleferik ücreti ilk başlangıçta 20 TL idi. Bu görüşmelerimiz neticesinde firmayla 18 TL’ye çekeceğiz" dedi.
Bu haber 311 kere okunmuş.24 Ağustos 2017, Perşembe - 13:51

 Alanya Belediyesi Encümeni bugün haftalık olağan toplantısını Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirdi. Başkan Yücel, toplantı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

 Yücel'in en önemli gündem maddesi son günlerde Alanya'da tartışılan teleferik ücretleriydi. Teleferik ücretlerinin pahalı olduğunu öne süren birçok vatandaş fiyatlara itiraz etmişti. Konuyla alakalı konuşan Başkan Yücel, "Biz bu sözleşmeleri yaptığımız zaman halk otobüsleri yani Alanya’da şehir içindeki taşımacılık 1.50 lira’ydı. Biz 1.50 lira’dan baz alarak toplu ulaşımın 6 katı olarak belirledik fiyatı. Şu anda toplu ulaşım 3 lira civarında. Sorun buradan kaynaklandı" dedi.

 Başkan Yücel, açıklamasının devamında teleferik ücretlerinde indirime gideceğini söyledi Yaklaşan Kurban Bayramı ile ilgili yapılan hazırlıklardan bahseden Başkan Yücel, “Belediye personelimiz bayram boyunca vatandaşlarımızın hizmetinde” dedi.

 Alanya Belediyesi'nin 700.000 TL'lik yatırımla hizmete açtığı Yeni Kurban Pazarı'ndan bahseden Yücel, "Artık insanlar sadece Kurban Bayramı'nda değil diğer zamanlarda da hem adaklarını, hem kurbanlarını hayvan pazarlarından istedikleri zaman bulabilecekler ve üreticilerde burada hayvanlarını pazarlayabilecekler. Sağlıklı ve hijyenik bir ortamda çok kaliteli bir hayvan panayırımız oluştu. Ben bu bölgenin Alanya halkına hayırlı olmasını diliyorum. Daha da iyileştirilip, daha da güzelleştireceğiz o bölgeyi" dedi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki