Radyo TimeRadyo Time

Türel Alanya’daydı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’da hasta ve hasta yakınlarının barınma ihtiyacını karşılamak üzere 5 yıldızlı otel konforunda sosyal tesis inşa ediyor. Tesisin temelini atan Başkan Menderes Türel, hizmet sağanağı başlattıkları Alanya’ya 3 yılda ASAT’la birlikte 417 milyon liralık yatırım yaptıklarını açıkladı.
Bu haber 263 kere okunmuş.18 Ağustos 2017, Cuma - 13:40

 Sosyal projeleri ile Türkiye’ye örnek olan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Oba Mahallesi’nde Alaaddin Keykubat Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanına 600 yataklı 4 katlı 24 odalı 50 kişi kapasiteli çok amaçlı sosyal ve kültürel tesis kazandırıyor. 

 Alanya Sosyal ve Kültürel Tesisleri’nin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından atıldı. Törene, Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ile çok sayıda Alanyalı katıldı.

 İlk olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel konuştu. Yücel, bu projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. Yücel’in ardından Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu konuştu. Harputlu, bu tesisin önemine dikkat çekti.

 Son olarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel söz aldı. Türel, yaptığı konuşmasında bundan sonra her ay bir tesisin ya açılışını ya da temel atma törenini yapacaklarını söyledi. Başkan Menderes Türel, çöpten elektrik tesisi yapacaklarını söyleyerek, bu tesisin yerini kendilerine tahsis eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e teşekkür etti.

 Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki yatırım sağanağının devam ettiğini belirten Türel, şu bilgileri verdi: “Sadece ASAT’ın son 3 yılda Alanya’ya yaptığı yatırım miktarının 106 milyon lira olduğunu açıklayan Başkan Menderes Türel, “Atatürk Bulvarı, Kargıcak Yolu, Ahmet Tokuş Caddesi düzenlemeleri toplam 20 milyonluk bir bütçe ile gerçekleşiyor. Alanya terminalimizin proje hazırlıkları devam ediyor” dedi.

 Konuşmaların ardından dev tesisin temel atma törenine geçildi. Duayı Müftü Mustafa Topal yaptı. Duanın ardından tesisin temeli atıldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki