Radyo TimeRadyo Time

Türktaş Cami’nde çirkin yarış

Türktaş Mahallesinde halk ikiye bölündü. Bir hayırsever tarafından tüm kapı ve pencereleri değiştirilen merkez caminin daha bir ay bile geçmeden bu kez mahalle muhtarı Mehmet Arıkan tarafından yenilenmiş kapılarının ve pencerelerinin söktürülerek sil baştan yaptırılması tepkilere neden oldu.
Bu haber 343 kere okunmuş.19 Ağustos 2017, Cumartesi - 15:50

 Alanya Müftüsünün bilgisi olmadan yapılan bu çalışma mahalle sakinlerini ikiye bölerken, vatandaşlar, “Tarikat bu mahallede söz sahibi olmak istiyor. Cuma Namazlarında tarikat adına para toplatmak istedi, ama biz ve cami imamı karşı çıktık. Camiye toplanması gereken paraları muhtar kendisi topluyor. Muhtar, burada hükümdarlık yapmak istiyor. Ne Kaymakamı ne Müftüyü dinliyor. Daha önce de bu camiden tarikat adına para toplattırmak istedi, halk karşı geldi ve ibadete ilgi bu yüzden azaldı. Mahalledeki bakkal ve berber dükkanlarından yıllık aidat olarak alınan paraların caminin giderleri için kullanılması gerekirken, paraları kendisi alıyor. Nereye kullandığını bilen yok. Cami imamını ve Alanya Müftüsünü hiçe sayarak kendi başına iş yapmaya kalkıyor. Muhtar Mehmet Arıkan kendisini kanunların üstünde görüyor, yasal olmayan işler yapıyor. Eskiden mahallemiz turistten geçilmezdi, şimdi ne gelen var ne de giden. Mahallenin hiçbir sorunu ile ilgilenmiyor. Bu son olayı da mahalleyi ikiye böldü” şeklinde konuşan vatandaşlar, ATV’ye şikayette bulundular.

 Öte yandan Alanya Müftüsü Mustafa Topal, konuyla ilgili olarak soruşturma başlattığını, gerekenin yapılacağını söyledi. Topal, “Bu muhtar gibi iki üç tane daha kurumumuzu rahatsız edenler var. Onlarla da gereken çalışmayı camilerimizde sağlamak için gayret gösteriyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki