Radyo TimeRadyo Time

TURSAF’dan Alanya ile ilgili gelişmeler var

TURSAF Başkanı Dr. Yazan Türkiye’nin sağlık turizminde yükselen bir yıldız olduğunu ve yakın gelecekte bu platformda hakkettiği payı alan bir ülke konumuna geleceğini söyledi.
Bu haber 217 kere okunmuş.14 Ağustos 2017, Pazartesi - 14:05

 Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu 3. Olağan Toplantısını Samsun'da gerçekleştirdi. Antalya, Alanya, Erzurum, Samsun, Mersin, Adana, Afyonkarahisar, İzmir, Bursa, İstanbul,Kocaeli, Trabzon, Konya ve Nevşehir'de bulunan 14 derneğin temsilcileri ve akademisyenlerinin katıldığı toplantıda önemli kararlar alındı.

 Sağlık Bakanlığı Sağlık Turizmi Daire Başkanlığı Medikal Turizm Birim Sorumlusu Hüsrev Diktaş, Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu çalıştaya katılarak TURSAF’ın çalışmalarına destek verdiklerini dile getirdiler.

 Samsun Sağlık Turizmi Derneği’nin (SASTUD) ev sahipliğinde yapılan çalıştayın açılış konuşmasını TURSAF Başkanı Dr. Tevfik Yazan gerçekleştirdi.

  Aynı zamanda Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi de olan Yazan, "Ülkemiz son 15 yıldır sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında yeni uygulamalarla birlikte birçok gelişmiş ülkeyi geride bıraktı. Türkiye sağlık turizminde yükselen bir yıldızdır. Çok yakın bir gelecekte ise herkes tarafından tanınan, dünya turizminde hak ettiği  payı alan bir ülke  konumuna gelecektir” dedi.

 2 gün süren çalıştayda Dünya İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi Çalıştayı’na Konya’nın ev sahipliği yapmasına karar verildi. Öte yandan sağlık turizminde meslek eğitim modülünün oluşturulması için ALKÜ Öğretim Üyelerinin çalışmaları değerlendirildi. Sağlık Turizmi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin TURSAF ve ALKÜ iş birliğinde Alanya’da kurulmasına karar verildi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki