Radyo TimeRadyo Time

Ulu Önder Atatürk vefatının 79. yıl dönümünde özlemle anıldı

Atatürk Anıtı önünde ve Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenlerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 79. yıl dönümünde anıldı.
Bu haber 212 kere okunmuş.10 Kasım 2017, Cuma - 15:07

 Alanya'daki 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü programı, Hükümet Meydan’ında bulunan Atatürk Anıtı'ndaki törenle başladı. Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in Atatürk Anıtı’na bıraktığı çelenklerin ardından saat 09.05'te sirenler eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okunarak buradaki tören sona erdi.

 Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma programına geçildi. Buradailk olarak Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı sergi ziyaret edildi. Ardından salona geçilerek başlatılan törene Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, daire müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı. 

 Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından açılış konuşmasını yapmak üzere Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Karataş kürsüye geldi. Karataş; “Atatürk'ün aramızdan ayrılışı Türk milletini derinden sarmıştır.  Atatürk büyük bir komutandı. Atatürk yapılması zor devrimler gerçekleştirmiş, Cumhuriyeti kurmuş, ülkesine çağ atlatmıştır.  10 Kasım'lar Atatürk'ün düşüncelerinin daha iyi anlaşılıp fikirlerinin tatbik edileceği günler olmalıdır.” dedi.  
 Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Rıfat Azakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Derya Karagülle şöyle konuştu; “Atatürk savaşlardaki başarılarıyla büyük bir komutan, yönetimiyle büyük bir devlet adamı.  Mustafa Kemal olmak zordur.  Mustafa Kemal demek zoru başarmak demek.  Atatürk'e vereceğiniz en büyük şey çağdaşlık yolunda ilerlemek demek. Ufkunuzu geniş hedefinizi büyük tutun”

 Açılış konuşmalarının ardından Türkler Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Aynı lisenin bir öğrencisi tarafından yapılan konuşma sonrasında sunulan oratoryo gösterisi, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki