Radyo TimeRadyo Time

Vatan Partisi imza kampanyası başlatıyor

Vatan Partisi, 27 Ocak 2018’de partisinin yaptığı olağanüstü büyük kurultayda Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’i Cumhurbaşkanı adayı olarak oy birliği ile seçmişti.
Bu haber 336 kere okunmuş.27 Mart 2018, Salı - 12:08

 Seçim yasası gereği TBMM’de grubu bulunmayan partilerin Cumhurbaşkanı Adaylığı için 100.000 imza toplaması gerekiyor. Bu kapsamda partinin Alanya İlçe Teşkilatı da bu dilekçeleri toplamak için 29 Mart Perşembe günü saat 14.30’da Mola Kavşağı Atatürk Anıtı karşısında bulunan Akbank önünde bir imza kampanyası başlatıyor.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, “Türkiye’nin bir karar sürecine girdiği koşullarda, Vatan Partisi’nin iktidar mücadelesinde başarı kazanma zamanı gelmiştir. Milletimizden yetki istiyoruz. 16 Nisan Anayasa Referandumu ile istesek de, istemesek de ülkemiz yeni bir yönetim şekline kavuşmuş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Sistemi denen bu yönetim biçiminde cumhurbaşkanı yürütmenin başı olmakta ve hükümeti oluşturup buna başkanlık yapma yetkilerine sahip bulunmaktadır. Bu yeni durumda eskiden olduğu gibi cumhurbaşkanı tarafından atanan seçim kazanmış bir parti başkanına hükümet kurması için başbakanlığa atanması söz konusu olmayacak. Çünkü bu görevi bizzat halk oylaması ile seçilen cumhurbaşkanı yürütecektir. Bu bağlamda biz de çalışmalarımıza hız verdik. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’i Cumhurbaşkanı Adayı göstermek için 29 Mart 2018 Perşembe günü saat 14.30’dan itibaren Mola Kavşağı Atatürk Anıtı karşısında bulunan Akbank önünde bir imza kampanyası başlatıyoruz. Açılışımıza tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki