Radyo TimeRadyo Time

Vatan Partisi’nden Yıldırım Koç eğitimine davet

Vatan Partisi Alanya İlçe Teşkilatı, eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Akademisyen Yıldırım Koç’un Alanya’ya geleceğini belirtti.
Bu haber 64 kere okunmuş.10 Ocak 2018, Çarşamba - 13:37

 Vatan Partisi Alanya İlçe Teşkilatı, eğitim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Akademisyen Yıldırım Koç’un Alanya’ya geleceğini belirten İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu, “13 Ocak Cumartesi günü saat 11.00’de partimiz binasında kemalist devrim, sosyal demokrasi ve ütopyalar konulu eğitim toplantısı yapılacaktır. Doğru bilinen yanlışların konu edileceği toplantıya bilimsel düşünceye değer veren bütün siyasi partiler ve vatandaşlarımız davetlidir” dedi.

 Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Hasan Faruk Kurtoğlu’nun açıklaması şöyle;
 “Son yıllarda bilimin dışlanması onun yerine bilim dışı hurafeler ve menkıbelerle kafası doldurulan milletimizin karşılaştığı sorunlara bakışı ve çözüm yollarını kavrayışı büyük oranda azalmıştır. Sorunların nedenlerinin anlaşılması ve buna göre çözümler üretilmesi gerekir. Sorunları çözme ancak bilimsel düşünceye sahip olmakla sağlanabilir. Bu vasıflar ancak öğrenim ve eğitim kurumları eli ile vatandaşlarımıza verilebilir.

 Ana okulundan başlamak üzere üniversite sonuna kadar verilmesi gereken bu eğitim emperyalizmin güdümündeki eğitim politikaları yüzünden gerçekleşmemiş diplomalı cahillerin egemen olduğu bu gün ki tablo ortaya çıkmıştır.

 Vatan Partisi ülkemizin bu durumdan çıkışını sağlayacak siyasi kadroların öncelikle bilim metotlarını ve bilimsel düşünceye sahip olmalarını gerekli görmektedir. Her kademedeki cahil siyasi kadrolarla milletimizin hurafelerden uzak, aydın insanlar haline getirilmesi mümkün değildir. Bu durum devam ederse ayaklar altında kalmamız da kaçınılmaz olur. 

 İşte kısaca bu nedenlerle partimiz bu yolda eğitim çalışmalarını hızla devam etmektedir. Partimiz Genel Başkan Yardımcısı bilim insanı Yıldırım Koç 13 Ocak Cumartesi günü saat 11.00 da Partimiz binasında Kemalist Devrim, Sosyal Demokrasi ve Ütopyalar konulu eğitim toplantısı yapacaktır. Doğru bilinen yanlışların konu edileceği toplantıya bilimsel düşünceye değer veren bütün siyasi partiler ve vatandaşlarımız davetlidir”

Yıldırım Koç kimdir?

1951 yılında Samsun’da doğdu. 1973 yılında ODTÜ İdari İlimler Fakültesi Ekonomi ve İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sosyal politika dalında yüksek lisans yaptı. İktisatçı.

Lise yıllarında Marksizmle tanıştı. Üniversite yıllarında sosyalist harekete katıldı. 1974 yılında Tüm İktisatçılar Birliği’nin kurucu ve yöneticileri arasında yer aldı. 12 Eylül 1980 öncesinde çeşitli sendikalarda toplu sözleşme uzmanı, eğitimci ve danışman olarak çalıştı. 1985-2008 döneminde Türkiye Yol-İş Sendikası Eğitim Dairesi Başkanı ve 2003-2013 döneminde Türk-İş Genel Başkan Danışmanı idi. 1980-1983 döneminde ODTÜ İşletme Bölümü’nde öğretim asistanı olarak ders verdi. 1983 yılında Ankara Sıkıyönetim Komutanlığı tarafından 1402 sayılı Yasa kapsamında ODTÜ’den çıkarıldı. 1998 yılından beri ODTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nde işçi-işveren ilişkileri tarihi ve günümüzde işçi-işveren ilişkileri konularında ders veriyor. 1993 yılından beri Aydınlık Gazetesi/Dergisi/Gazetesi yazarı. Teori Dergisi Yazı Kurulu üyesi. Çalışma yaşamıyla ilgili olarak yayımlanmış 40’dan fazla kitabı, çok sayıda kitapçığı ve çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmış makaleleri/köşe yazıları var. 1975 yılından beri Canan (Durusan) Koç ile evli. Bir kızları (1977) ve bir erkek torunları (2005) var.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki