Radyo TimeRadyo Time

Yarışmalar 3 gün sürecek

Her yıl Alanya Belediyesi ile Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, Akdeniz Bölgesi’nin en büyük ve en kapsamlı yemek yarışması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Yarışma bu sene önemli bir değişikliğe de ev sahipliği yapacak.
Bu haber 142 kere okunmuş.14 Ekim 2017, Cumartesi - 13:37

 Türkiye’nin ve dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler, usta şefler ve mutfağa gönül vermiş ev hanımlarının katılımlarıyla başlayacak yarışmada yaklaşık 500 yarışmacıyı dünyaca ünlü şeflerin yanı sıra Türkiye’nin tanınan simaları jüri olarak değerlendirecek. 80 kişilik bir jüri ekibi 3 gün boyunca yarışma tabaklarını değerlendirmek için çalışacaklar.

 Yarışma bu sene önemli bir değişikliğe de ev sahipliği yapacak. Alanya Belediyesi’nin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği Culinary Heritage Alanya Sistemi ile mutfak mirasına sahip çıkma hedefi ile yarışmaya yeni bir kategori eklendi. Mutfak Mirası Alanya Kategorisi ile Alanya’da yetiştirilen ürünler ve özellikle avokado kullanılarak yapılan yemekler yarışacaklar. Türkiye’nin avokado üretiminin %70’inin Alanya’dan sağlanması gerçeği ile Alanya avokadosuna ilgi çekmek amacı ile bu kategoride Alanya avokadosu kullanma zorunluluğu getirildi.

 Yarışmaya tüm Alanya Halkını davet eden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Uluslararası gastronomi duayenlerinin, ünlü şeflerin, milli takım şeflerinin katılacağı, ulusal ve uluslararası basının izlenimlerini ve görüntülerini aktaracağı bu önemli etkinlik 27 Ekim 2017 Cuma günü saat 11.00’de yapılacak açılış seremonisi ile başlayacak. 3 gün boyunca saat 09.00 ile 18.00 arası Alanya Belediyesi Kültür Merkezinde devam eden yarışmalara halkımızın katılımını bekliyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki