Radyo TimeRadyo Time

Yerleşik Almanlar’dan örnek kermes

Alanya’da yaşayan Yerleşik Almanlar sokak hayvanları yararına kermes açtı. Her ayın 2. Pazar günü Kestel’de bulunan Çiftlik Restoran’da açılan kermeste yiyecek ve giyecek stantları hayvanseverler tarafından büyük ilgi görüyor.
Bu haber 288 kere okunmuş.14 Mayıs 2017, Pazar - 14:17

 Alanya’da yaşayan Yerleşik Almanlar, sokak hayvanları yararına kermes açtı.

 Kestel’de bulunan Çiftlik Restoran’da açılan kermeste yiyecek ve giyecek stantları hayvanseverler tarafından büyük ilgi görüyor.

 Gelirinin  tamamının sokak hayvanları yararına kullanıldığı kermes, her ayın 2. Pazar günü 10.00 ile 14:00 saatleri arasında kuruluyor.

 Uzun yıllardır kermesi düzenleyen Hayvansever Handan Kanak, 2005’ten beri bu etkinliği gerçekleştirdiğini ve 4 yıldır da Kestel Çiftlik Restoran’da devam ettirdiğini belirtti.

 Kermes hakkında konuşan Kanak, “Buraya gelenlerin çoğu arkadaşlar vasıtasıyla geliyor ve bağışta bulunuyorlar. Bu kermesi sadece sokak hayvanları için değil aynı zamanda dar gelirli insanlara da yardım etmek için düzenliyoruz. Bu bizim için çok büyük bir fırsat. Ömrümüz yettiğince de bu etkinliği sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 Kanak son olarak, “Hayvansever olsun olmasın herkesi kermesimize davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki