Radyo TimeRadyo Time

“Yetkililer neredesiniz?”

Alanya ve Gazipaşa’da dolum ve depolama tesisi olan Aytemiz Akaryakıt Dağıtım Şirketinin kapasitesini yükseltmek istemesi geçtiğimiz günlerde tepkilere neden olmuştu. Bugün deniz kıyısındaki boruları fark eden ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu yetkilileri göreve davet etti.
Bu haber 204 kere okunmuş.30 Ekim 2017, Pazartesi - 14:19

 Mevcut kapasitesini yükseltmek isteyen Aytemiz Akaryakıt Dağıtım A.Ş.'nin "Yanasma Dolfeni Tesisinin Kapasite" Projesiyle ilgili geçtiğimiz 29 Eylül ayında çevresel etki değerlendirme toplantısı yapılmıştı. Projenin ÇED raporu katılımcılara gösterildiği toplantıda ise çevre halkı ve mahalle muhtarlarının görüşlerine yer verildiğinde tesisin büyümesi turizme, tarıma ve caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının yuvalama ve yumurtlama alanına etkileyeceğinden dolayı tepkilere neden olmuştu.

 Bugün bir tepki de ATV Yönetim Kurulu Başkanı Servet Sipahioğlu’ndan geldi. Bugün deniz kıyısındaki boruları fark eden Sipahioğlu, sosyal medya hesabından yetkilileri uyardı. Sipahioğlu, ‘Ey yetkililer ,ey memleketimizin değerli çevrecileri neredesin? Bunlar da Aytemiz’in kaçak ve usulsüz çalışmaları borular kime ve nasıl gidecek belli değil. Usule uygun mudur değil midir ivedilikle cevap veriniz. Çünkü boruların geçtiği yer tamamen caretta üreme alanı” ifadelerine yer verdi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki