English French German Greek Norwegian Russian

Anket

10 Ağustos 2014'te yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde kime oy vereceksiniz?
 

Ziyaretçi İstatistikleri

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün421
mod_vvisit_counterDün1244
mod_vvisit_counterBu Hafta5118
mod_vvisit_counterBu Ay26566
mod_vvisit_counterToplam692746
ALTSO MECLİSİ KASIM AYI TOPLANTISINI YAPTI
Salı, 27 Kasım 2012 13:17
Alanya Ticaret ve Sanayi Odası, bir Avrupa Birliği Hibe Projesi'nden daha olumlu sonuç almanın mutluluğunu yaşıyor. ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan, 171.371 Euro bütçeli "Odanın ufkunu aç, üyenin ufkunu aç" başlıklı projeyi bugünkü meclis toplantısında açıkladı. Kasım ayı olağan meclis toplantısında ALTSO Meclis Üyeleri, yine çeşitli konularda fikirlerini ortaya koydu. Ortak sorun ise 12 ay turizmdi.
 Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Olağan Aylık Meclis Toplantısı, bugün saat 13.00'da başladı. Toplantıda ilk olarak ALTSO Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Aydoğa aylık faaliyet raporunu okudu. Aydoğan, Merkezi Finans ve İhale Birimi'ne sunulan 171.371 Euro bütçeli 12 aylık çalışmayı kapsayacak 'Odanın ufkunu aç, üyenin ufkunu aç' AB Projesi'nin kabul edildiğini belirtti. Aydoğan, projeyle ilgili bilgi verdi.

 Aydoğan, ALTSO'nun bir proje merkezine dönüştürüldüğünü belirterek 3.500.000 lira bütçeli odanın bu hibeleri alabilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Aydoğan'ın konuşmasının ardından faaliyetler ve Ekim ayı hesapları oybirliğiyle kabul edildi. Toplantının dilek ve temenniler bölümünde ALTSO Meclis Üyeleri çeşitli konularda görüş ve önerilerini ortaya koydu. Meclis Üyelerinden Mehmet Türemiş, geçtiğimiz günlerde Alanya'da vahşice işlenen cinayete değinerek, yeni işyerlerine güvenlik kamerası zorunluluğunun getirilmesi gerektiğini söyledi.

 Konu üzerine konuşan meclis Başkan Yardımcısı Servet Sipahioğlu ise, geçmişte de buna benzer üzücü olaylar yaşandığını ifade ederek konuyla ilgili daha önce de uyarı yaptığını ancak uyarıların dikkate alınmadığını söyledi.

 Meclis Üyesi Özcan Mavili, turizm sezonunun bittiğini vurgulayarak, "Bu aylardaki güzelim güneşi yurtdışına tanıtamadığımız bir sezona girdik. Karanlık günler bizi bekliyor.'' Dedi. Özcan'a yanıt veren Aydoğan, Alanya' nın olmazsa olmazlarından golf sahaları, havalimanı ve kongre merkezlerini örnek verdi. Aydoğan'ın ardından söz alan Refik Özdemir, Alanya'da 12 ay turizm olacağına inanmadığını belirterek "Alanya betonlaşmış bir şehir olmuş. 12 ay turizm hayali kurmak çok yanlış.'' diyerek, karamsar tablo çizdi.

 Özdemir'e yanıt veren Servet Sipahioğlu, "12 ay turizm olmaz deniyor ama bal gibi olur." diyerek Alanya'nın turizm konusunda yurt dışındaki meslek guruplarına açılması gerektiğini söyledi. Taylan Gündeşlioğlu, Alanya'ya kendi isteğiyle gelen turist oranının %15, acentelerin getirdiği turist oranının ise %80 olduğunu belirterek, Alanya'nın havaalanına uzaklığına rağmen bir mucizeyi başardığını söyledi.Bu sayfayı Ekle
 
ENGELSİZ PERSPEKTİF ENGELLİLERE YARDIM DERNEĞİ
Kayhanlar

Alanya

      KAPAK
      

Alanya Hava Durumu

ALANYA

 

ah Reklam ve Biliim Hizmetleri