Burdur’un Bucak ilçesinde tarım arazisinde başlayan yangının ormanlık alana sıçraması sonucu 20 dekar tarım arazisi ve 5 dekar ormanlık alan kül oldu. Havadan ve karadan müdahale edilen yangın 3 saatte kontrol altına alındı.

Yangın, saat 16.30 sıralarında Burdur’un Bucak ilçesinde Elsazı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Boğaz Mahallesi’nde bulunan tarım arazisinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle bir anda büyüyen yangın hızla ilerleyerek ormanlık alana sıçradı. Yangını görenlerin 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarı üzerine bölgeye Bucak Orman İşletme ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen Orman işletme Müdürlüğü ekiplerinin karadan yetersiz kalınca yangına havadan da 2 uçak ve 1 helikopter de müdahalede bulundu.

’Açılışa özel’ kampanyaya polisten ’Kapanışa özel’ operasyon ’Açılışa özel’ kampanyaya polisten ’Kapanışa özel’ operasyon

Karadan 30 orman işletme ekibi havadan ise 2 uçak ve 1 helikopterin müdahale ettiği yangın 3 saat sonra kontrol altına alınırken, 5 dekarı ormanlık alan, 20 dekarı tarım arazisi olmak üzere toplamda 25 dekar alan yandı.

Kaynak: iha