Öyle yoğun ki hislerim… Bu mektubu sana öyle bir ruh haliyle yazıyorum ki…  Her gece uykunda seni seyrediyorum, kesik kesik aldığın nefesi dinliyorum. Büyüyen yaşına rağmen masumluğunu izliyorum. Öyle huzurlu, öyle mutlu uyuyorsun ki… Tüm geceme, gecelerime huzur katıyorsun. Zira bu hayatta huzur bulduğum tek şey, senin o cennetten gönderilmiş kokun...

Öyle yoğun ki hislerim… Bu mektubu sana öyle bir ruh haliyle yazıyorum ki… 
Her gece uykunda seni seyrediyorum, kesik kesik aldığın nefesi dinliyorum. Büyüyen yaşına rağmen masumluğunu izliyorum. Öyle huzurlu, öyle mutlu uyuyorsun ki… Tüm geceme, gecelerime huzur katıyorsun. Zira bu hayatta huzur bulduğum tek şey, senin o cennetten gönderilmiş kokun. 
Bir evlat yetiştirmek ne zormuş, uykusuz, halsiz, bazen aç bilaç. Ama yine de hiçbir anından şikâyetçi değilim. Senin bir gülüşün, sıcacık bir sarılışın, içten bir anne deyişin hepsi bir ömürlük.
Bugün 22 yaşındasın. Büyüdün. Hayatın zor yanlarıyla tanışıyorsun. Bunlar seni yıldırmasın. Başarısız olsan da, hayatı asla suçlama. Başaramamaktan sakın korkma. Bir daha dene, bir daha, bir daha, bir daha…
İnsanları kırmaktan kork. Seni üzenlere, sana haksızlık edenlere sakın geri dönüş yapma. Önce Allah’a havale et, sonra bekle. Bir ceza vereceksen de, bu aklınla, zekanla olsun. Sakın yumruklarına güvenme. O yumruklar; bir dağı delebilecek kadar güçlü olsa da, sonrasında acıyan yine senin ellerin olacak. Kıyamam.
Hayat zor olsa da güzel kuzum, sadece sevmeyi bil. Ama önce kendini sev, kendinle barışık ol. Etrafında çok insan olması önemli değil. Seni seven birkaç kişi de yeter sana. Sağlam dostlukların olsun. 
Hayatta bazı hataların olacak. Sükûnetle hatalarını kabul et. Örtbas etme, gizleme. Başkalarını suçlama. 
Özür dilemekten kaçınma. Özür dilemek bir erdemdir; ama özür dilemek zorunda kalacağın hatalar yapmamaya çalış. 
Evleneceksin eninde sonunda, nasipse çocukların olacak. Yuvana sahip çık evlatçığım. Asla mutluluğu başka şeylerde arama. Sen bir erkek olarak ne kadar huzur ve mutluluk verirsen, o kadar karşılığını alırsın. Eşini hoş tut. Onun eksikliklerini yüzüne vurma. Sen koruyucu, kollayıcı ol ki; eşin yuvasında huzurla, güvenle kalabilsin. Onu ailesi ile yargılama, mahçup etme. Bil ki; o zaten mahçuptur, kol kanat ol.
Çocuklarına sabırlı ve sakin bir baba ol. Bilsinler senin her durumda yanlarında olacağını, ancak bu hayatın içinde sensiz kalabilecekleri anlara onları hazırlamayı da ihmal etme.
Asla kendi yuvanı, anne babanda gördüğün gibi şekillendirme. Sen en doğru olanı yapmaya çalış. Seni her zaman sevdiğimizi de aklından çıkarma. 
Hayat çok kısa yavrum. Kalp kırmaya, gönül koymaya gerek yok. Dolu dolu yaşa hayatını ve etrafındakilere de öyle yaşat.
Ben ömrümün daha ne kadarını seninle geçiririm, bilmiyorum. Hayatın bizlere ne getireceğini bilmiyoruz, bilemeyiz. O yüzden bu sözlerimi aklından hiç çıkarma.
Kıymetlim, cennet kokulum, yaşama sebebim şu hayatta inan, bir tek gülüşün için yapamayacağım hiçbir şey yok. Sen hep gül, mutlu, sağlıklı, huzurlu, başarılı ol; tek dileğim bu.
Annelik duygusunu tattıran biriciğim, Rabbime emanet ol.