Kepez Belediyesi, mobil Bilim Teknoloji Tırında yer alan teleskop ile ilçedeki çocuklara uzayı gözlemleme imkânı sunuyor. Kepezli çocuklar, gökyüzü gözlem etkinliğinde yıldızları, ay kraterini yakından görerek, uzay hayallerini gerçekleştiriyor.

Kepez Belediyesinin, ‘bilim, kültür ve sağlık günleri’ kapsamında gezici hizmet araçlarının ikinci durağı Masa Dağı bölgesindeki Seyir Terası oldu.

İçerisinde tıbbi cihazlar ile sağlık görevlilerinin bulunduğu Mobil Sağlık Merkezi’nde, bölge sakinlerine kanser taraması hizmeti verildi. Belediyenin sağlık hizmetlerini mahallelere götüren mobil merkezde, gün boyunca kadınlara yönelik meme ve rahim ağzı kanser taraması yapıldı.

Kepe Belediyesinin ücretsiz mobil sağlık taraması, kanserin erken teşhisi için önem taşıyor.

Kepez ilçesindeki ‘bilim, kültür ve sağlık günleri’ en çok yaz tatili dönemine giren çocukları mutlu ediyor. Gezici kütüphane olan ve içerisinde 5 bine yakın kitap bulunan OKUBÜS ile çocuklar kitapla buluşturuluyor. Kepez’in çocukları, mobil kütüphanenin renkli ve eğlenceli ortamında hem kitap okuyabiliyor hem de satranç oynayabiliyor.

Emeklilerin Antalya’daki KYK yurtlarında ücretsiz tatil keyfi başladı Emeklilerin Antalya’daki KYK yurtlarında ücretsiz tatil keyfi başladı

Kepez Belediyesi, DokumaPark’da yer alan Antalya Bilim Merkezi’ni de mobil hizmetle çocukların ayağına götürüyor. Antalya Bilim Merkezi’nin projesi olan Bilim Teknoloji Tırı, mahallelerde meraklılarıyla buluşuyor. Çocuklar, mobil bilim merkezinde, matematik, fizik, biyoloji, astronomi, coğrafya gibi farklı branşlarda hazırlanmış bilimsel deney setlerini inceliyor. Merkez görevlileri, deney setleri hakkında ziyaretçileri bilgilendiriyor. Akşam saatlerinde Seyir Terası’na gelen Bilim Teknoloji Tırının, gökyüzü gözlem etkinliği büyük ilgi gördü. Kepezli çocuklar, merkez görevlilerin rehberliğinde teleskopla hayalleri olan yıldızları yakından görebilmenin mutluluğunu yaşadı.

Mobil Araçlar 12 Temmuz’da Altınova’da

Kepez Belediyesinin, ‘bilim, kültür ve sağlık günleri’ kapsamında mobil hizmet araçları, 12 Temmuz Cuma günü Altınova Sinan Mahallesi’nde Aile Sağlığı Merkezi yanında olacak. Sağlık tırı 8.30-17.30, OKUBÜS 13.00-19.00, mobil bilim merkezi ise 17.30-20.30 saatlerinde hizmet verecek.

Kaynak: iha