Mersin Büyükşehir Belediyesi, ‘Yaz Dostum’ konserleri ile vatandaşlara müzik ziyafeti yaşatmayı bu sene de sürdürüyor.

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte yüzünü cadde ve sokaklara, meydanlara çeviren Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, yaz akşamlarının en güzel eşlikçisi olmaya devam ediyor. Klasik müzik, akustik, yayla konserleri gibi birbirinden farklı tarzlarla müzikseverlerle buluşan ve bu sezon klasik müzik dinletisi ile start veren Kent Orkestrasının yeni durağı Kültür Park oldu. Son dönemin sevilen parçalarını akustik bir versiyonla çalan orkestra, vatandaşlara zaman zaman duygulu anlar yaşatırken, zaman zaman keyif verdi. Deniz manzarası eşliğinde herkesin hep bir ağızdan şarkı söylediği ve eğlenceli dakikalar geçirdiği konserde, orkestranın sergilediği performans müzikseverlerden tam not aldı.

“Vatandaşlarımız yaz boyunca müzik ve sanata doyacak”

Doğa harikası Yerköprü Şelalesi, ziyaretçilerini ağırlıyor Doğa harikası Yerköprü Şelalesi, ziyaretçilerini ağırlıyor

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Hizmetleri ve Sanat Toplulukları Şube Müdürü Eylem Matyar, Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşları yaz boyunca müzik ve sanata doyuracaklarını ifade etti. Matyar, “Yaz boyunca planladığımız konserlerimizde akustik, klasik sahne konserlerimiz ve yaylalarımızda Türk Halk Müziği konserlerimiz olacak. Bütün halkımızı sanat ve müzikle doyurmayı planlıyoruz ve herkesi bekliyoruz” dedi.

Büyükten küçüğe herkes konserde keyifli zaman geçirdi

Etkinliğe arkadaşıyla birlikte katılan Dilek Böke, konseri çok beğendiğini belirterek, “Konsere ilk defa geldik ama çok memnun kaldık. Orkestra çok güzel. Çok eğlendik” ifadelerini kullandı.

Konseri dinlemeye gelen Destan Leblebici de “Mersin’de yaşıyoruz ve dönem dönem konserlere denk geliyoruz. Çok keyifli ve eğlenceli. Son dönemlerde yaşanan olumsuz olaylardan sonra insanlar mutlu oluyor ve sosyalleşiyor” diye konuştu.

Kaynak: iha